JADŁOSPISY

Stosując się do zaleceń pediatrów nasze menu dostarcza dzieciom wszystkich niezbędnych składników odżywczych. Program żywienia i jadłospisy układane są przez dyplomowanego Dietetyka oraz Technologa Żywienia zgodnie z wytycznymi Instytutu Żywności i Żywienia. Dostosowujemy wielkość porcji i ich konsystencję do wieku oraz możliwości najmłodszych wiedząc, iż pierwsze lata życia dzieci to okres najważniejszy w kształtowaniu prawidłowych nawyków żywieniowych poprzez rozwój zmysłu smaku. Urozmaicone dania, ich konsystencja wpływają na wzmocnienie aparatu mowy. Gryzienie, żucie i połykanie to czynności, które są bardzo ważne do prawidłowego funkcjonowania całego aparatu artykulacyjnego.

Nasze posiłki smakują dzieciom i zapewniają 100% dziennego zapotrzebowania energetycznego, witaminowego oraz wielu składników mineralnych i polifenoli w oparciu o Piramidę Zdrowego Żywienia wg IZŻ.

1. Zapewnienie regularnych 5 posiłków wraz z częstym piciem wody
2. Spożycie różnorodne warzywa i owoce jak najczęściej i w jak największej ilości – właściwe proporcje to ¾ warzywa i ¼ owoce
3. Posiłki oparte o produkty zbożowe, zwłaszcza pełnoziarniste.
4. Spożycie co najmniej 1 szklanki mleka dziennie lub zastąpienie go jogurtem naturalnym, kefirem lub częściowo serem.
5. Dania sporządzane z chudego mięsa, ryb, jaj, nasion roślin strączkowych oraz tłuszczy roślinnych zamiast zwierzęcych.
6. Wykluczeniu słodkich napojów oraz słodyczy przez zastąpienie ich owocami.
7. Ograniczeniu soli w potrawach.

Zapraszamy do zapoznania się z przykładowymi jadłospisami, które stanowią propozycje
i są podstawą do negocjacji w zakresie cen i warunków współpracy zgodnie z Państwa oczekiwaniami

ZDROWY OBIADEK

JADŁOSPIS

dla żłobków
ZDROWY OBIADEK

JADŁOSPIS

dla przedszkola
ZDROWY OBIADEK

JADŁOSPIS

dla szkoły

Wychodząc naprzeciw oczekiwaniom klientów dla usprawnienia komunikacji bezpłatnie udostępniamy Państwu Internetowy System www.zamowposilek.pl wraz z mobilną aplikacją na telefon do zamawiania i odwoływania posiłków za pomocą którego można płynnie regulować ilość posiłków, zgodnie z potrzebami Twojej placówki.

Zamówienia przyjmujemy do godziny 18:00 dnia poprzedzającego dostawę, a odwołania do godziny 8:30 w dniu dostawy.